Informácie o krajine Letenky Doprava Treba vidieť Výlety Ponuka hotelov Aktívny oddych

Golf

 

Golf v Thajsku je veľmi populárnym športom. Po celej krajine sú stovky golfových ihrísk najvyšších štandardov postavené najlepšími svetovými dizajnérmi. Thajsko sa stalo krajinou snov pre všetkých vyznávačov golfu, ktorí sa sem každoročne vracajú. Mnohé z golfových ihrísk majú vlastné bazény, hotelové budovy, masážne salóny, skvelé reštaurácie, tenisové kurty a mnoho ďalších vymožeností, ktoré oceníte.

 

 

 

Väčšina golfových ihrísk je postavená podľa medzinárodných štandardov najlepšími svetovými architektmi ako napríklad Jack Niclaus, Nick Faldo, Pete Dye alebo Desmond Muirhead. Od plážových rezortov na juhu Thajska, cez horské prostredie na severe až po pulzujúce mestá Bangkok a Pattaya, všade sú golfové ihriská, ktoré spĺňajú najvyššie nároky. Nedávno dokonca svetová organizácia, ktorá sa zaoberá golfovou turistikou - World Golf Travel Agents Association - vyhlásila Thajsko ako najlepšiu destináciu na svete pre exotickú dovolenku s golfom.

Thajsko tiež pravidelne hosťuje golfové turnaje svetovej úrovne a priťahuje hráčov ako sú Tiger Woods, Ernie Els a Colin Montgomerie. Medzi najviac vyťažené golfové ihrisko, kde sa organizujú medzinárodné turnaje patrí Blue Canyon na Phukete, Siam Country Club v Pattaya a Santiburi na Koh Samui.  Do polovice roka 2009 bolo v Thajsku cez 200 golfových ihrísk najvyšších štandardov.  Očakáva sa, že sa dosiahne celkový počet 250 ak sa dokon��ia všetky golfové ihriská, ktoré sú momentálne vo výstavbe.

 

© 2019 Thajskotour

Magyarul Kontakty