Informácie o krajine Letenky Doprava Treba vidieť Výlety Ponuka hotelov Aktívny oddych

Potápanie

Dĺžka thajského pobrežia je 2 710 km. Pláže obmýva indický i tichý oceán. Pláže ako i ostrovy ležiace blízko pobrežia sú obľúbenými destináciami pre vyznávačov vodných športov, najmä potápania a šnorchlovania. Dve najväčšie centrá športového potápania sa nachádzajú v PATTAYA, ktoré je vzdialené dve hodiny autom od Bangkoku, a v PHUKET. Obe ponúkajú prístup k početným pobrežným ostrovom a koralovým útesom. Andamanské more je zvlášť vhodné pre potápanie pri útesoch. Najviac navštevované ostrovy sú slávne SIMILAN a SURIN. Ostrovy KO PHA-NGAN, KO SAMUI a KO TAO, ktoré sa nachádzajú v Thajskom zálive, tiež vábia vyznávačov športového potápania. Oblasť KO CHANG a TRAT patria medzi najvzdialenejšie miesta, na ktorých sa rozvinula športová turistika. BURMA BANKS a ostrovy pri provincii TRANG sa nedávno zaradili medzi nové destinácie vyhľadávané priaznivcami športového potápania. Certifikované potápačské kurzy s prenájmom potápačskej výstroje sú značne rozšírené.

Potápanie v Thajsku je možné rozdelit na dve základné oblasti - východné (Thajský záliv) a západné pobrežie (Andamanské more). Všeobecne zaujímavejší a pre potápanie vhodnejší je Andamanské more - Phi Phi ostrovy, Phuket, Koh Yao Yai, a to najlepšie - Similanské ostrovy. Sezóna je od listopadu do dubna, v období európského leta tam veľa prší. V Thajskom zálive sa potápa celoročne.

Ostrovy Similan - tropický raj ukrytý v tropickom oceáne severozápadne od Phuketu v Thajsku. Deväť gránitových ostrovov zarastených tropickou džunglou, obklopené priezračne čistou vodou tropického mora. Miesto s nádhernými korálovými útesmi plné rýb. Jedna z najkrajších potápačských lokalít na svete. Miesto, ktoré by ste nemali minúť.

Ostrovy sú súčasťou rozsiahlej morskej rezervácie a počet návštevníkov je obmedzená. Viditeľnosť do hĺbky pri ostrovoch je veľmi dobrá, bežne dosahuje 18-25 metrov, občas je vidieť až do hĺbky 40 metrov.

Ak budete chcieť prenajať rýchloloď z Phuketu na jednodenný výlet s potápaním, rozhodne Vám odporúčame liveaboard. Na Phukete a v okolí nájdete veľa cestovných kancelárií, ktorí ponúkajú potápanie na liveaboardoch na ostrovoch Similan. Cesty sú výborne organizované, dobré služby, príjemní divemasteri a posádka. Z podmorského života je možné vidieť skoro všetko čo je v danej lokalite dostupné, vrátane manta ray (Manta birostris), pineapple fish (Cleidopus gloriamaris), morských koníkov (Hippocampus) a leopardích žralokov (Triakis semifasciata).

 

 

© 2020 Thajskotour

Magyarul Kontakty