Informácie o krajine Letenky Doprava Treba vidieť Výlety Ponuka hotelov Aktívny oddych

Rybolov

 

V Thajsku sa lovia žraloky, mečúne aj tuniaky, ale zážitkom môže byť aj vyjsť si len tak na jednodenný výlet napríklad na makrely alebo inú chutnú morskú rybu.Thajčania sú inak sami vášniví rybári, takže i v samotnom Bangkoku je množstvo rybích reštaurácií. Tie majú k dispozícii vlastnú vodnú plochu alebo rybníky, kde si môžete svojho kapra alebo inú zaručene thajskú sladkovodnú rybu, ktorých je nespočetne veľa druhov, sami najprv chytiť a potom si ju nechať upraviť v miestnej reštaurácii, alebo jej jednoducho zase venovať život.

 

V rekreačných strediskách, ako sú Pattaya, Phuket a Koh Samui sa organizujú zájazdy zamerané na morský rybolov. Pre skúsenejších hlbokomorských rybárov odporúčame lokality ako Bang Sarae, vedľa Pattaye a Phuket ako hlavné strediská. Je možnosť aj sladkovodného rybárčenia v rybárskych parkoch Panarak a Jomthien, ktoré sa nachádzajú v blízkosti Pattaye.

Málo z cestujúcich vie, že Thajsko ponúka aj jedinečné možnosti rybárčenia, tak pre morský ako aj pre sladkovodný rybolov. Pre milovníkov rybárčenia Big Game odporúčame predovšetkým okolie ostrova Phuket, alebo tiež blízke ostrovy Similan. Veľmi dobré podmienky sú aj na ostrovoch Racha Yai a Rachy Noi vzdialené 30 km od Phuketu.

 

© 2019 Thajskotour

Magyarul Kontakty