Informácie o krajine Letenky Doprava Treba vidieť Výlety Ponuka hotelov Aktívny oddych

Thajská masáž

Je pozoruhodnou syntézou jógy, ajurvédy a meditácie.

Prevádza sa na matraci na zemi, vo voľnom a pohodlnom odeve. Terapeut pracuje s energetickými dráhami a tlakovými bodmi na tele pomocou tlaku palcov, dlaní, lakťov, kolien, chodidiel a ďalšími časťami svojho tela. Kto dostáva thajskú masáž, v podstate prijíma veľa z účinkov cvičenia jógy, ako keby ju cvičil on sám /aj keď pohyby s telom realizuje masér-terapeut /.

Thajská masáž preťahuje a tonizuje svalstvo, zvyšuje funkčnú mobilitu kĺbov a šliach, súčasne zlepšuje krvný obeh, uvoľňuje svalové napätie a kŕče, pomáha k urýchľovaniu látkovej výmeny, posilňuje imunitný systém, energeticky vyrovnáva fyziologické funkcie, navodzuje stav hlbokého vnútorného kľudu a má množstvo ďalších pozitívnych indikácií. Je nielen telovou ale aj dôkladnou energizujúcou masážou.

Princíp:

Liečiteľské tradície Východu vychádzajú z presvedčenia, že všetky formy života vo vesmíre sú oživované prapôvodnou životnou silou. Tá cirkuluje po určitých dráhach v tele a vytvára tak sieť vitálnej životnej sily nevyhnutnej pre jeho existenciu. Podľa jógovej filozofie prebieha telom 72000 energetických dráh /sény, v čínskej medicíne sa im hovorí meridiány/, ktoré sú prepojené so 108 tlakovými bodmi /marmami/.

V thajskej masáži sa pracuje s desiatimi dráhami a trinástimi tlakovými bodmi, ktorých stimuláciou sa dá predchádzať, resp. aj zbavovať bežných zdravotných porúch, bolestí a súčasne posilňovať silný energetický tok v celom tele.

Ich uvoľnením a stimuláciou sa úplne prirodzene pomáha k eliminácii rôznych zdravotných problémov, napr. bolestiam bedrovej časti chrbtice, artritíde, bolestiam hlavy, zažívacím poruchám, menšruačným problémom, potiažam vyvolaným stresom a podobne.

Tradícia:

Počiatky tradičnej thajskej masáže siahajú do Indie do doby pred 2500 rokmi, kedy sa začal šíriť budhizmus do ostatných krajín Ázie a spolu s ním aj mnohé liečiteľské metódy. V Thajsku sa tradičná Thajská masáž v priebehu storočí vyvíjala prostredníctvom buddhistických chrámov, tzv. vatov. Je pevne zakorenenou národnou tradíciou, nemá však úplne štandardizovanú formu. Rôzni majstri vyvinuli v jej rámci špecifické metódy a postupy. Viac-menej existujú však dva hlavné štýly a hlavný rozdiel medzi nimi spočíva v rozdielnej technike práce s energetickými dráhami. Jeden je pomerne razantný, kladie dôraz na tlak prstov a dlaní, do ktorého masér koncentruje váhu celého tela, a druhý je skôr voľnejší a zameriava sa na jemnú techniku, ktorou masér jemne rozbrnkáva nervy pozdĺž energetických dráh, čím stimuluje ich činnosť. V súčastnej dobe sa však oba štýly v podstate zlučujú.

Dobrý masér - terapeut musí mať zažité všetky postoje a hmatové techniky a z polohy do polohy sa musí presúvať plynule s dokonalou ladnosťou. Tento kompaktný štýl sa dá naučiť a rozvíjať len vytrvalou praxou, doškoľovaním, a v žiadnom prípade sa nedá naučiť na jednom kurze.

 

© 2019 Thajskotour

Magyarul Kontakty