Informácie o krajine Letenky Doprava Treba vidieť Výlety Ponuka hotelov Aktívny oddych

Thajský box

Tento šport predstavoval už od začiatku a predstavuje do dnes biznis plný peňazí. Stávkami to žije i na veľmi ďalekom východe do dneška. Dnes sú pre thaibox zriadené celé štadióny a šport nabral na medzinárodnom význame. A prečo je thajský box tak zaujímavý a obľúbený? Ide o povolený šport, ktorý dokáže byť smrteľný, zákerný a nie je to čisto box. Tu používajú aj silu nôh a rôzne iné techniky, ktoré v klasickom boxe sú nemožné. Jeho rôzne podoby sa šľachtili po celej juhovýchodnej Ázii. Pôvod celého športu sa kladie zakladateľovi menom Muay Boran.

Tento tradičný thajský šport môžete vidieť každý deň na hlavnom štadióne v Bangkoku a v provinciách. Každý zápas začína tradičným zahajovacím ceremoniálom vai-kru. Je to jedno z najtvrdších bojových umení a športov, v ktorom sú povolené údery, kopy, lakte a kolená. Okrem chrániča na zuby, suspenzorov a rukavíc sa nepoužívajú žiadne chrániče a bojovníci sú počas zápasu bosí. Používajú bandáže na členkoch, aby si nezlomili členky pri kopoch. Súboj trvá päť kôl po tri minúty. Jednotlivé kola sú oddelené dvojminútovou prestávkou. Každý zápas začína tradičným zahajovacím ceremoniálom vai-kru. Bojovníci Muay Thai nosia z lana upletené čelenky mong-kol. Muay Thai je nazývane "The Art of the Eight Limbs", čo znamená umenie 8 končatín, kde je brané: ruky, nohy, kolená a lakte.

Cudzinci sa môžu zapísať do školy pre tradičný výcvik MUAY, pričom niektoré školy sa špecializujú len na výcvik západných návštevníkov. Učenie MUAY má striktný spirituálny a rituálny rozmer.

 

© 2019 Thajskotour

Magyarul Kontakty