Informácie o krajine Letenky Doprava Treba vidieť Výlety Ponuka hotelov Aktívny oddych

Vodné športy

Niektoré pláže sú zvlášť vhodné pre WINDSURFING, najmä KATA a KARON (na ostrove Phuket), JOMTIEN (južne od mesta Pattaya), CHAWENG a LAMAI (na Ko Samui), a HUA HIN. V Thajskom zálive je najveternejšie v období od polovice februára do apríla; v Andamanskom mori vanú najsilnejšie vetry  od septembra do decembra.

MORSKÝ KAŇONING A KAYAKING si získal popularitu len v posledných rokoch. Obľúbenými miestami vyznávačov tohto športu sú pobrežné vápencové ostrovy v zálive PHANG NGA ležiace severne od Phuketu. Ponúkajú tiež skúmanie ponoreného jaskynného systému známeho pod názvom HONGS.

PLAVBY NA PLACHETNICIACH – ich pomocou sú prístupné mnohé thajské ostrovy. Základňou plavieb na plachetniciach je v meste Phuket v Andamanskom mori, v ktorom sa  koná v decembri každý rok Kráľovský pohár regát. Okružné plavby na plachetniciach pozdĺž Thajského zálivu sa uskutočňujú zvyčajne z mesta Pattaya. Jachty môžu byť riadené posádkou alebo bez nej. Prítomnosť veľkých dravých rýb, akými sú barracuda, tuna, wahoo, mečúň alebo marlin, vábia nadšencov športového lovenia dravých rýb.

 

 

© 2019 Thajskotour

Magyarul Kontakty