Informácie o krajine Letenky Doprava Treba vidieť Výlety Ponuka hotelov Aktívny oddych

Autobus

              

Autobusová sieť v Bangkoku je rozsiahla a trate vedú do každej časti mesta. Je to zábavný a lacný spôsob poznávania mesta. Autobusy sú klimatizované i neklimatizované, cena klimatizovaných závisí od vzdialenosti a je to minimálne 10 bahtov na osobu. Tieto autobusy majú modrú, oranžovú alebo bielo-zelenú farbu podľa smeru. Neklimatizované si účtujú jednotný poplatok buď 3,50 alebo 5 bahtov. Kvôli nižším cenám zvyknú byť otvorené autobusy preplnené, najmä počas špičky, teda od 6.00 do 9.00 a medzi 16.00-19.00.

Strážte si svoj osobný majetok a naučte sa udržať si rovnováhu, keďže cesta môže byť hrboľatá a autobus zvykne náhle zastaviť či zrýchliť. Môžete požiadať vodiča, aby vás upozornil, keď bude autobus na zástavke, na ktorej chcete vystúpiť. Ak si nebudete istí, ľudia stojaci na zastávkach vám radi poradia, akým autobusom máte ísť na vami vybrané miesto. Majte pripravené drobné alebo bankovky v maximálnej hodnote 50 bahtov. Lístok dostanete v autobuse a ponechajte si ho pri sebe pre prípad kontroly.

Unikátom thajskej verejnej dopravy sú autobusy určené výlučne pre ženy, ide o snahu vlády zabrániť zločinom a sexuálnemu obťažovaniu žien.

 

© 2020 Thajskotour

Magyarul Kontakty