Informácie o krajine Letenky Doprava Treba vidieť Výlety Ponuka hotelov Aktívny oddych

Vimanmek Mansion

V thajskej metropole Bangkok môžete navštíviť palác Vimanmek Mansion (Nebeská rezidencia), ktorý je najväčšou budovou na svete z pozláteného tíkového dreva. Bola postavená v roku 1901 kráľom Chulalongkorn Veľkým (Rama V.), ako kráľovská rezidencia, nájdete ju hneď za budovou Národného zhromaždenia.

K zariadeniu 3-poschodového paláca patrí 81 izieb, rôzne sály a predsály. Palác bol kompletne zreštaurovaný za vlády kráľovnej Sirikit a dnes sú tu umiestnené drahocenné poklady a zbierky kráľovských memorabílií z konca 19. a začiatku 20. storočia.

 


Trónna sála Abhisek Dusitl, 1-poschodová budova z tíkového dreva, postavená za kráľa Ramy V., sa nachádza vo východnom krídle. Sála predstavuje prvé thajské múzeum s umeleckými remeslami, kde Jej Veličenstvo kráľovná zhromažďuje majstrovské diela remesiel, ktoré sú vyrobené členmi jej nadácie. V múzeu nájdu návštevníci remeselnícke výrobky, ako thajské hodváby unikátneho dizajnu a výrobky zo slamy "liphao" - ako napríklad nádherné podnosy a krásne kabelky, ozdobené šperky rôznych tvarov, napríklad v podobe zeleného chrobáka.
Neďaleko od vchodu do Vimanmeku sa nachádza kráľovské múzeum kočov priamo s jedinečnými ukážkami starých kočiarov ťahanými koňmi.

Vimanmek Mansion je otvorený denne od 9,00 hod do 16,00 hod a vstupné je 100 bahtov. Každý deň tu organizujú o 10.30 a o 14.00 hodín tradičné thajské tanečné predstavenia. Pre návštevníkov, ktorí si predtým zakúpili vstupenku do Grand Palace, je vstup zdarma. Je vyžadovaný decentný a vhodný odev, dlhé nohavice a zahalené rukávy.

 

© 2020 Thajskotour

Magyarul Kontakty