Informácie o krajine Letenky Doprava Treba vidieť Výlety Ponuka hotelov Aktívny oddych

Wat Saket

Wat Saket nie je všeobecne považovaný za pozoruhodný chrám, a väčšina návštevníkov sem príde obdivovať Zlaté hory. Avšak, zaujímavým je pre svoju dlhú históriu a jeho použitie ako krematórium a cintorín. Ak sa chcete dostať na vrchol Zlatých hôr, musíte prejsť cez 318 vyčerpávajúcimi schodmi. Na severe od Wat Saket je miesto, kde si môžete chytiť riečne lode späť do centra mesta, Siam alebo do ďalšieho mesta Sukhumvit.

 


História

Wat Saket (chrámový komplex v úpätí kopca) sa datuje späť do obdobia Ayutthaya, keď bol pomenovaný ako Wat Sakae. Wat bol obnovený počas Rama I (1782-1809). Wat Saket bol použitý na kremácie, ktoré neboli povolené v samotnom meste. Počas epidémie (1809-1824) tu bolo 30.000 tiel spopolnených.

Golden mount je umelý kopec postavený počas vlády kráľa Rama III. (1824-1851). Keď sa tu kráľ pokúsil postaviť chedi, zrútilo sa kvôli mäkkej pôde, preto to museli postaviť z bahna a z tehál. To bol Rama IV (1804-1868), ktorý korunoval nový kopec s plánovanými Chedi. Taktiež dal kopec podoprieť, pretože ten začal pomaly klesať. Rama V. (1853-1910) pridal Chedi, čo stojí aj dnes. Betónové steny boli pristavané počas druhej svetovej vojny, aby zabránili zrúteniu kopca.

 

© 2020 Thajskotour

Magyarul Kontakty