Informácie o krajine Letenky Doprava Treba vidieť Výlety Ponuka hotelov Aktívny oddych

Koh Samui

Koh Samui je tretí najväčší thajský ostrov (229 km2). Jeho dĺžka aj šírka je približne 25 km. Na ostrove žije viac ako 50 000 stálych obyvateľov. Je to jeden z najkrajších ostrovov v Thajsku a tiež jeden z najobľúbenejších cieľov turistov. Je veľmi ľahko dostupný vďaka medzinárodnému letisku a lodnej dopravy.

Rozhodujúcim príjmom miestnych obyvateľov bolo pestovanie kokosu. Od 80. rokov ostrov začal byť svetovoznámy a vďaka romantickým miestam bol právom nazývaný ostrovom lásky. Kilometre dlhé biele pláže lemovanými palmami, priezračne čistá morská voda a exoticky tropická príroda predstavuje ideálny relax a odpočinok. Na začiatku 21.storočia sa stal miestom búrlivého rozvoja masovej turistiky a dnes tu nájdeme približne 300 hotelov a rezortov, dokonalú infraštruktúru a veľké obchodné domy.

 


Na Koh Samui až po Novom roku, alebo v lete!

Hlavná pobytová sezóna je vo väčšine destinácií v Thajsku od 1. novembra do 31. marca. Pozor! Na východnom pobreží - Koh Samui, Koh Tao a Koh Phangan je to ináč. Tu sú dve obdobia suchého počasia: júl-august a január-apríl. Dajú sa zohnať extrémne lacné letenky a nie je tu toľko turistov ako v hlavnej sezóne v zime.

PLÁŽE

Chaweng Beach


Je najslávnejšia pláž na ostrove. Je 7 km dlhá na severovýchodnom pobreží. Pláž je široká, biela. Pozdĺž celej pláže je množstvo hotelov a rezortov všetkých cenových kategórií. V hlavnej sezóne je tu samozrejme plno. Hneď za pásom hotelov je obrovské množstvo obchodov, reštaurácií a príležitostí k zábave. Je to miesto krásne, ale pomerne rušné.

 


Lamai Beach

Druhá najkrajšia a najpopulárnejšia pláž sa nachádza na juhovýchodnom pobreží. Je pravým opakom Chawengu. Je oveľa pokojnejšia a romantickejšia. Budujú sa tu nové hotely, ale nie v takej koncentrácii. V pešej vzdialenosti (cca 1 km) je malé stredisko s obchodmi, reštauráciami a príležitosťami k nočnému životu.

Bophut Beach

2 km dlhá pláž na severnej časti ostrova, vľavo od chrámu Big Buddha, tesne pri letisku. Je to miesto pôvodnej rybárskej dediny s tradičnými domčekmi a lokálnymi reštauráciami. V poslednej dobe sa tu vybudovala rada nových hotelov, ktoré sú lacnejšie než na predchádzajúcich plážach. Kvalita miestnej pláže a čistota vody sa s nimi však nedá vôbec porovnať, ktorá tu býva veľmi problematická v niektorých mesiacoch.

Mae Nam Beach

7 km dlhá pláž na severovýchodnom cípe ostrova. Predtým takmer pustá oblasť pobrežia lemovaného kokosovými palmami. Teraz priláka investorov a nájdeme tu rad hotelov a ubytovanie v lacnej kategórií pre nezávislých cestovateľov. Pláž je čistá. Na nákupy a za zábavou sa neodporúča isť pešo. Ideálne je prenajatie motocykla.

 

 

© 2020 Thajskotour

Magyarul Kontakty