Informácie o krajine Letenky Doprava Treba vidieť Výlety Ponuka hotelov Aktívny oddych

Krabi

Do tejto provincie sa nechodí za nákupmi, ani za nočným životom. Návštevníkov čaká nádherná krajina a hlavne výlety po ostrovoch a ostrovčekoch. Je to miesto pre nezávislých cestovateľov, tak isto aj dnes s búrlivým rozvojom turistického ruchu, pre tých čo hľadajú znamenitý hotelový servis. Hlavné pobytové miesta sú Ao Nang, Railay Beach, Ko Phi Phi a Ko Lanta.

AO NANG

Rozľahlý záliv (doslova "panenský záliv") s mnohými krásnymi plážami a s 83 mal��mi ostrovčekmi. Jeho centrom je dnes menšie plážové letovisko s desiatkami hotelov a ubytovacích kapacít. Ponúka množstvo reštaurácií, obchodíkov a dokonalý servis služieb cestovných kancelárií. Je východiskovým bodom pre výlety do vnútrozemia a na okolité ostrovy. Je potrebné venovať náležitú pozornosť výberu ubytovania, konkrétne pláži.

 


Nopparat Thara Beach

Niekoľko kilometrov dlhá pláž severne od letoviska Ao Nang. Pláž nie je ani biela, ani čistá, napriek tomu sa na nej buduje množstvo nových hotelov. Tí, ktorí sa tu ubytujú, dostanú síce zvyčajne výbornú cenu za hotel, z pláže sú veľmi rozčarovaní, ale za nákupmi, zábavou a reštauráciami musia ísť buď pomerne ďaleko pešo alebo taxíkom. Riešením môže byť prenájom motocykla.

Ao Nang Beach - mesto

Asi 1 km dlhá "mestská pláž" oddelená od pásu obchodov a reštaurácií betónovým mólom a cestou. Kotvia tu lode a kúpať sa tu nedá, alebo lepšie povedané. to nikto nerobí, pretože neďaleko je oveľa krajšia pláž. K dispozícii je však bohatý výber hotelov a hostelov v tesnej blízkosti, alebo v pešej vzdialenosti približne na 10 minút.

Ao Nang Beach – juh

Je to asi 1,5 km dlhá krásna pláž od križovatky ciest až k vysokej skale, ktorá ju démonicky rámuje. Je to miesto, ktoré sa dá s kľudným svedomím každému odporučiť. Nie sú tu ani slnečníky, ani lehátka, zato promenáda, plážové masáže a reštaurácie to istia. Priamo pri pláži je v podstate iba jediný hotel Golden Beach Resort.

Railay Beach

Jedno z najkrajších miest v Thajsku. Skôr ide o útočisko nezávislých cestovateľov a horolezcov. V súčasnosti sú tam viac-menej vybudované rady kvalitných hotelov. Railay Bay nie je dostupná po súši a nevedie sem žiadna cesta. Dostanete sa sem iba loďou buď z mesta Krabi alebo z letoviska Ao Nang (cca 30 minút).

Phra Nang Beach

Je menšia skalami zovretá pláž s jaskyňou. Nie sú tu žiadne hotely a dostanete sa sem po cestičke v úpätí skál alebo prípadne priamo loďou.

 

© 2020 Thajskotour

Magyarul Kontakty