Informácie o krajine Letenky Doprava Treba vidieť Výlety Ponuka hotelov Aktívny oddych

Phang Nga

Phang-Nga je predovšetkým poľnohospodárská provincia na juhu Thajska. Hlavnou plodinou je guma. Gumovníkové plantáže zaberajú značnú časť oblasti, najmä pozdĺž ciest. Tu sa pestuje ryža, zelenina a ovocie. Veľkú časť provincie tvorí prales.

NÁRODNÝ PARK AO PHANG NGA (pobrežie Phang-Nga)

Oblasť bola vyhlásená národným parkom 29. apríla 1981. Rozloha parku je 1 600 m2. Najviac návštevníkov vyrazí na vyhliadkové miesto s pohľadom na viac než 120 nezvyčajne vyzerajúcich ostrovov. Turisti si tu môžu prenajať lode na zaujímavé výlety po okolí:

Koh Panyee

Na tomto malom ostrove je malebná dedinka, kde sú domy postavené na koloch vo vode. Je obývaná moslimskými rybármi, ktorých kultúra je odrezaná od kultúry pevniny a modernej civilizácie, zostala takmer nedotknutá po mnoho storočí. Turistov lákajú obchody so suvenírmi a reštaurácia s morskými špecialitami.

 


Koh Khao Phing Kan (Koh Khao Tapu)

Meno znamená "naklonená hora". A naozaj sa jej dve časti nakláňajú do strán. Hoci je Khao Phing Kan veľmi malý ostrov, Ko Khao Tapu alebo ostrov James Bond je v jeho zálive a pristávajú tu výletné lode. Tapu znamená "klinec" a ostrov je vlastne skala bez pobrežia vystupujúca z mora, široká na vrchole a úzka pri vodnej hladine. Ostrov sa stal svetoznámym vďaka nakrúcania filmu o J. Bondovi "Muž so zlatou zbraňou“.

Koh Khao Khien

Meno znamená ostrov písma. V skutočnosti sú tu staroveké maľby zvierat a lodí, ktorých vek označilo Oddelenie Jemné Umenie na 3 000 rokov. Nižšie na kopci, tesne nad hladinou prílivu tohto ostrova od pobrežia sú kresby pravdepodobne od moreplavcov, ktorí sa tu skryli pred búrkou. Ostrov leží na ceste Ko Panyee.

Ďalšou zaujímavosťou Národného Parku Ao Phang-Nga sú mangrovové pralesy a mokrade, prerezané kľukatými kanálmi, ktoré vedú smerom k pevnine.

 

© 2020 Thajskotour

Magyarul Kontakty