Informácie o krajine Letenky Doprava Treba vidieť Výlety Ponuka hotelov Aktívny oddych

Phi Phi

Koh Phi Phi

Súostrovie šiestich ostrovčekov, z ktorých hlavné sú Koh Phi Phi Don a Koh Phi Phi Leh. Vysoké kopce, úžasné pláže, smaragdovo zelené more, koralové útesy a farebný podmorský život vytvára čarovnú scenériu. Preto sem každoročne prichádzajú cestovatelia z celého sveta, ktorí sa chcú nechať očariť tropickým rajom. Phi Phi ponúka všetko potrebné pre nezávislých cestovateľov, aj pre náročných klientov vyžadujúcich si dokonalý hotelový servis.

 


KOH PHI PHI DON

Členitý ostrov má dĺžku 8 km a šírku 2,5 km. Svojím tvarom pripomína presýpacie hodiny. Je jediný ostrov, na ktorom je možné sa ubytovať. Pri tsunami v roku 2004 bola infraštruktúra ostrova úplne zničená. Hneď po nej začala chaotická obnova. Až absurdné množstvo guesthouse, reštaurácií, barov, obchodov, obchodíkov atď preplnený v centrálnej časti ostrova už nemá s romantikou nič spoločné. Dnes je na ostrove k dispozícii viac než 3 500 izieb rôznych kategórií.

Ton Sai Bay

Nachádza sa v južnom zálive. Nájdete tu móla hlavného prístavu a kotvy desiatok malých lodiek neustále pripravených, aby poslúžili turistom pri niektorom z jedných výletov. Okolo prístavu v strede zálivu je tiež najväčšia koncentrácia všetkých aktivít a reštaurácií. Na obe strany od tejto oblasti sa rozbiehajú dlhé pásy bielej, ale na kúpanie len málo používanej pláže. Po pravej strane za skalami potom prechádza do pláže Long Beach.

Loh Dalam Bay

Je to v podstate hlavná pláž ostrova v severnom zálive, ktorá je od Ton Sai oddelená len niekoľko sto metrov širokou piesočnou šijou. Záliv je plytký s priezračnou vodou. Môžete sa vo vode brodiť aj niekoľko sto metrov. V jeho centre priamo na pláži stojí len jediný hotel Phi Phi Island Cabana. Stovky všetkých ostatných ubytovacích kapacít sú rozmiestnené okolo zálivu a najmä v jeho pravej časti. Vďaka vysokej koncentrácii turistov vrátane tých čo sem prichádzajú na denné výlety z Krabi a Phukete, trpí toto krásne miesto vysokou ekologickou záťažou.

Loh Moo Dee Bay

Je štyristo metrov dlhá pláž na juhovýchodnej strane ostrova. Je tu minimum ubytovacích možností a pláž je obľúbenou zastávkou pri šnorchlovacích výletoch okolo ostrova.

Loh Ba Kao Bay

Osemsto metrov dlhá žiarivo biela pláž na severovýchode ostrova. Rozhodne jedno z najkrajších miest na svete. Celý tento záliv zaberá komplex hotela Phi Phi Island Village. To je miesto pre najnáročnejšich cestovateľov, miesto ktoré v každom návštevníkovi zanechá hlboký dojem.

Laem Tong Beach

Dlhá široká biela pláž v najsevernejšom cípe východného pobrežia. Miesto kde predtým žili obyvatelia dediny morských Cigánov. Dnes tu stoja štyri hotelové komplexy citlivo zasadené medzi palmovými hájmi na pláži. Je to miesto, ktoré svojim maximálnym pokojom a čistým pobrežím ostro kontrastuje hekticky preplnenej centrálnej časti ostrova. Nevedie sem žiadna cesta, napokon na ostrove nie je jediný automobil a do oblasti prístavu sa dopravuje loďkou (cca 30 minút).

KOH PHI PHI LEH

Skalnatý ostrov s rozlohou 6,6 km2 má démonicky krásne pobrežie obklopené strmými útesmi. Do jeho vnútra sa zarezáva z východu dlhý záliv Phi Le (záliv duchov), ktorý zasahuje takmer až do stredu ostrova a dáva pocit, že je to jazero. Ďalším zaujímavým miestom na východnom pobreží je Tham Viking (vikingská jaskyňa), obrovská vzdušná jaskyňa, ktorá je domovom veľkej populácie lastovičiek. Na stenách je veľa starobylých malieb lodí podobných tým, ktoré maľovali Vikingovia. V posledných rokoch do jaskyne je vstup zakázaný.

Hlavnou atrakciou ostrova je záliv Ao Maya na juhovýchodnej strane. Tu natáčanili film s názvom Pláž. Nádherná biela pláž zovretá vysokými skalami trpí náporom turistov, najmä býva preplnená loďami s účastníkmi výletov z Phuketu a Krabi.

 

Na juh od Phi Phi Leh sa nachádzajú dva maličké ostrovčeky Koh Pida Nai a Koh Pida Nok so strmými skalami a ich okolie ponúka skvelú príležitosť pre potápanie. Z Phi Phi Don zaberie cesta loďou do Phi Phi Leh asi 30 minút.

Koh Yung (Mosquito Island)

Maličký skalnatý ostrovček severne od Phi Phi Don. Na jeho východnej strane je kamenistá pláž. Za kopcom z druhej strany je malá pláž. Okolo ostrova sú pekné koralové lokality.

Koh Phai (Bamboo Island)

Malý neobývaný ostrov leží severovýchodne od Phi Phi Don. Na severe a východe sa tiahne celkom asi 700 metrov nádherných pláží, ktoré súperia o titul - raj na zemi. Na juhu ostrova sú krásne podmorské koralové záhrady. Pri návšteve Phi Phi by ste toto rozhodne nemali vynechať.

Cesta na ostrovy Phi Phi

Na Koh Phi Phi sa dostanete loďou z Krabi alebo z Phuketu. Lode odchádzajú z Ao Nang a z Krabi Town. Lístky na plavbu môžno zakúpiť na móle alebo v turistických kanceláriách v meste. Cesta zaberie približne 2,5 hodiny. Počas turistickej sezóny sú v prevádzke tiež priame lodné spoje z Ko Lanta. Po prílete na letisko Krabi je možné zakúpiť balík transfer z letiska až na ostrov.

 

© 2020 Thajskotour

Magyarul Kontakty