Informácie o krajine Letenky Doprava Treba vidieť Výlety Ponuka hotelov Aktívny oddych

Phuket

Phuket, najväčší ostrov Thajska nachádzajúci sa v Andamanskom mori, je jedným z najobľúbenejších thajských letovísk. Hoci ho počas celého roka navštívi množstvo turistov, stále si zachováva svoje osobité čaro. Nájdete tu nádherné piesočné pláže, prevažne hornatý povrch, dažďové pralesy, plantáže kaučuku a romantické zátoky. S pevninou je Phuket spojený slávnym mostom milencov, Saphán Sarasim. Turisticky najnavštevovanejším strediskom Phuketu je Patong Beach, kde si užijete nielen najrôznej��ie druhy vodných športov, ale tiež bohatý nočný život.

 


Krásy Phuketu

Phuket je nádherný ostrov poskytujúci svojim návštevníkom nielen krásne pláže s ideálnymi podmienkami, ale tiež bohatú ponuku výletov po okolí. Môžete sa napríklad vydať na výlet mys Promthep morských mäkkýšov a nádherným okolitým výhľadom. Ďalším krásnym mysom je Panwa, kde nájdete akvárium s viac ako 100 druhmi morských živočíchov. Za návštevu stojí tiež thajská dedina so slonmi, farma s orchideami, farma motýľov farma alebo hora Khao Rang, z ktorej je krásny výhľad na južnú časť ostrova.

Pláže a ostrovy

Záliv Chalong

 
Hlavný prístav Phuketu a najväčšia pláž ostrova. Ao Chalong má dlhý rovný povrch a plytké bahnité dno; pri odlive ustupuje voda až do vzdialenosti 1 km od pobrežia. Pláž je malebná, ale nie je vhodná na kúpanie. Mnoho turistov, ktorí odchádzajú k ostrovu na juh od Phuketu, odchádza z móla Chalong. Miestne reštaurácie sú známe vďaka morskému jedlu. Výlety na rôzne miesta môžu byť zorganizované práve tu. Je to centrum jachtingu.

Záliv Sehn

Malá pláž s množstvom kameňov a koralmi. Možnosť potápania a šnorchlovania. Na opaľovanie je táto izolovaná pláž na sever od Noi Han ideálna. Malá reštaurácia pod otvoreným nebom ponúka thajské jedlo a pitie.

Pláž Karon

Je druhou najslávnejšou plážou na Phuket.  Z letiska sa nachádza okolo 1 hodinovej vzdialenosti, a od Patong Beach ju nájdete na 10 minút. Na jej 2-kilometrovej dlhej, zlato-piesočnatej pláži si môžete užiť slnko a krištáľovo čisté modré Andamanské more. V uliciach na Karon Beach nájdete veľa obchodov a reštaurácií pre turistov.  Je kľudné, a menej preplnené ako Patong beach.

 


Pláž Patong

Najslávnejšia pláž na Phukete. Je tri kilometre dlhá a je lemovaná nespočetnými stravovacími, ubytovacími a inými atrakciami. V noci ožíva jej druhá tvár. Bary s dievčatami a nočné podniky nenechajú v kľude jediné mužské srdce.

Pláž Rawai

Časť Chao Ley, čiže dediny morských Cigánov. Je tu mnoho reštaurácií, bungalov na prenájom a obchody so suvenírmi. Rovnako sa dá prenajať lode na rybárčenie alebo na výlet na blízke ostrovy. Pláž je vhodná na plávanie.

Pláž Kata

Najmenší z troch hlavných turistických pláží Phuketu je úplne odlišná od Karon a Patong. Pláž je široká a kľukatá. Voda je perfektná na plávanie a na severnom konci pláže je koralový útes, s mnohými druhmi koralov a rýb, ktorý sa tiahne až k ostrovu Poo Island (asi 0,5 km od pobrežia). Je tu dostatok hotelov, bungalov, turistických spoločností, reštaurácií, barov a klubov. Z mesta a tiež aj do mesta Phuket jazdí autobus.

 


Pláž Kata Noi

Južne od pláže Kata je Kata Noi, malá kúzelná pláž s niekoľkými bungalovmi. Miestne pobrežné vody obýva mnoho rýb medzi kameňmi a koralmi, ktoré sa tiahnu na juh.

 

 

© 2020 Thajskotour

Magyarul Kontakty